fbpx

КУЛЬТКІНО

Про фотографію можна говорити безкінечно, вона захоплює та вражає, інколи відштовхує, однак майже ніколи не залишає байдужим: все ж, емоції залишаються та змушують по новому дивитися на світ.


    БЛОК 1. ДИВИМОСЬ ТА ВЧИМОСЬ

Andi-Abdul-Halil

     Документальне кіно як хрестоматія, розповідає ази,  налаштовує на практичні ідеї та є гарним каталізатором “ЙТИ І ЗНІМАТИ”. Ми підготували для вас добірку навчально-пізнавальних фільмів про фотографію – від історії виникнення до сучасних культових фотографій, які бачили всі, однак ніхто не знає як вони стали культовими … цікаво? тоді дивіться! 

ВВС:Дар фотографії

Це серіал з шести частин. Ви дізнаєтесь як виникла фотографія, що змушувало її розвиватись, хто з видатних митців  та які ключові моменти перевернули епохальний розвиток фотографії.

Ntional Geographic: Фотографи.

Два документальних фільми про все.  Репортаж, портрет, анімалистика і пейзаж. Це варто побачити!

SONY DSC

Найдивовижніші фотографії National Geographic89635229__4984561_1282250510_3643_1600x1200wallpapercb1267712104

Цикл документальних фільмів, які  розповідають про роботу професійних фоторепортерів. Кожен фільм присвячений тому чи іншому майстру художнього кадру, які практично зробили фотографію сенсом їхнього життя. Вони працюють у складних умовах і намагаються донести до читачів красу різних куточків нашої планети. Це своєрідна хрестоматія travel фотографу та фоторепортеру. Після переглянутого ви одразу зможете визначитись: чи хочете ви обрати саме цей жанр фотографії?


БЛОК 2. НАДИХАЄМО СЕБЕ ТА ВМИКАЄМО ОПТИЧНУ ІЛЮЗІЮ

    Отримати натхнення та побачити трохи романтики в житті фотографа, можна, переглянувши ряд художніх фільмів. Художні стрічки побудовані так, що з кожного перегляду можна винести певний урок для себе та цінні поради на майбутнє, а головне сформулювати свій світогляд майбутнього  саморозвитку.

Ми вирішили виділити 5 найважливіших уроків для фотографа – при чому як для початківця так і для професійних людей цього кола, адже процес вдосконалення не має меж, чи не так? Отож дивіться та отримайте гарний досвід та пройдіть справжню школу фотографії.

 

Урок 1  «Ти божевільний! Ти бачиш мистецтво там, де його немає», — говорить героєві фільму його дівчина. Якщо вам коли-небудь скажуть подібне — радійте, адже вміння знайти і показати красу в повсякденності — це, мабуть, талант.

«Фотограф» (Pecker)

США, 1998 рік, режисер Джон Уотерс

 12297799bfab4e7334a646c31b375a00166ba4

 Урок 2  Розгледіти красу можна навіть там, де інші бачать лише потворність.

«Хутро. Уявний портрет Діани Арбус»

США, 2006 рік, режисер Стівен Шейнберг.

Стрічка знята в дуже змішаному жанрі, в якому уважний глядач побачить елементи драми, мелодрами, детективи і біографії. Ця картина здивувала і вразила багатьох любителів кіно. Дівчина була сильно заінтригована своїм сусідом і вирішує відвідати його з фотоапаратом в руках. Саме з цього моменту її життя кардинально змінюється, її найпотаємніші бажання пробуджуються, а сама вона стає видатним художникомkinopoisk.ru

Урок 3: спалах фотоапарата здатен освітити навіть найпохмуріше життя. Здолала хандра чи засмоктала рутина — згадайте історію Марії Ларсон, візьміть фотоапарат і вперед.

«Незабутні моменти»

Швеція – Данія – Норвегія – Фінляндія -Німеччина, 2008 рік, режисер Ян Труель.

Одного разу в «темне царство» жінки пробивається яскравий промінь світла: Марія виграє в благодійній лотереї дивовижний на ті часи фотографічний апарат і відкриває в собі талант фотографа.  Але на жаль, здобутещастя виявляється зовсім не до душі її чоловікові.   Сюжетна лінія «він, вона і фотоапарат»завантаження (1)

 Урок 4 «Неважливо, якої фірми твій фотоапарат, якщо він в руках професіонала».  Цю фразу з фільму підтверджує і історія Бейлі.  

«Ми підкоримо Мангеттен»

Великобританія, 2012 рік, режисер Джон МакКей.

У 1962 році талановитий молодий фотограф Девід Бейлі взяв в якості моделі юну Джин Шріптон.  Їх співпраця переросла в близькість, а з’явилася в результаті їхніх стосунків серія знімків викликала справжній переворот в світі, ще не бачив міні-спідниць і не чула The Beatles.

 1202196_500x800x250

Урок 5 Наскільки б ви не були захоплені фотозйомкою, не забувайте, що фотографія – це світ ілюзії, а не об’єктивна реальність.

«Фотозбільшення»

Великобританія – Італія – ​​США, 1966 рік, режисер Мікеланджело Антоніоні.

Ця картина-притча, в основу якої ліг розповідь Хуліо Кортасара «Слина диявола», знята майже півстоліття тому, але до цього дня залишається одним з найбільш знакових фільмів про фотографії.

Вважається, що прототипом головного героя виступив відомийфотограф 1960-х Девід Бейлі.

 124894_original

ХОЧЕШ ОТРИМУВАТИ КОРИСНІ СТАТТІ ПЕРШИМ? – ПІДПИШИСЬ!


БЛОК 3. ФОРМУЄМО ВІЗУАЛЬНЕ БАЧЕННЯ

СП_1

 Художніх фільмівпро фотографів знято чимало. Цікаво, що сценарії до них пишуть люди ніколи не працювали фотографами. Сила уяви дозволяє втілитися в тих, хто мислить фотографічними зображеннями.

105634971Тисячу разів добраніч, 2013

Країна: Норвегія, Ірландія, Швеція

Фільм про складний вибір журналіста в ситуації, коли треба рятувати або спостерігати. Про сенс професії фотожурналіста.

 1796532

Фотограф

1992, США

Нью-Йорк, 40-е роки. Життя фотографа Леона Бернштейна повністю підпорядкована його роботі. Він — професіонал «номер один» і не даремно носить прізвисько «Великий Бернзіні». Нишпорка Леон завжди і скрізь перший.

Це один з кращих фільмів про професії фоторепортера. Прототипом головного героя став знаменитий американський фотограф Віджі.

kinopoisk.ru

Сальвадор

 1986 році.  Номінації на премію «Оскар».

Американський журналіст Річард Бойл спеціалізується на матеріалах з «гарячих точок».  Явна перевага картини – яскравий реалізм, енергія яка передається глядачеві правдою життя.  Сприйняття навколишнього світу очима головного героя – цинічного журналіста, який встиг побувати і у В’єтнамі і в Камбоджі.  Переживання і перипетії долі героїв передані скупо і без зайвих емоцій.  Примітний епізод, в якому сестра Кеті під дулом гвинтівки, яка не видавши ні звуку, тільки хреститься – готуючись через секунду прийняти смерть.

 3664

  Зйомка в Палермо

2008, США

Фінн – знаменитий фотограф.  Його роботи прикрашають кращі галереї і обкладинки журналів по всьому світу.  Життя б’є ключем, він – справжня зірка арт-сцени.  Але в серці живе трагічна порожнеча. Одного разу він приїжджає в Палермо, де знайомиться з прекрасною і загадковою художницею Флавией і зустрічає свою любов.  Але раптово з ним починає відбуватися щось незрозуміле, оживають древні фрески, мистецтво зливається з реальністю.  Фінн немов занурюється на саме дно пекла …

265547_500x800x250Зимовий гість

 1997, США

“Фотоапарат може побачити таке, чого людина сама про себе не знає”.  Можливо, камера в цьому чарівному фільмі дозволить глядачеві побачити таке, що ми не помічаємо в повсякденному житті.  Знята картина дуже красиво.  Закриєш очі – і бачиш сиві від інею камені і траву, застигле море … Фільм поставлений знаменитим британським актором Aлан Рікменом за п’єсою сценариста Шармена Макдоналда.

kinopoisk.ru

Китайська кава

2000, США

Екранізація п’єси Айри Льюїс, що досліджує непрості відносини двох друзів, письменника і фотографа.  Знято майже виключно у вигляді бесіди віч-на-віч між двома головними персонажами, він веде хронологію дружби, любові, втрат, і гумору повсякденному житті.  Історія про драматичні відносинах двох друзів-невдах, письменника і фотографа.  Їх внутрішня нереалізованість, хиткі надії на успіх, комплекси і спогади пропущені через жовчні і дотепні діалоги, які не залишають в результаті каменя на камені від їх дружніх симпатій …


БЛОК 4. ЯК СФОРМУВАТИ ФІЛОСОФІЮ ЕСТЕТИЧНОГО БАЧЕННЯ?

     Коли вже маєш певну школу за плечима, але є  прагнення йти далі та отримати щось безцінне та корисне, вищий пілотаж, так би мовити, ми пропонуємо ряд унікальних стрічок, які в своїх сюжетах мають глибокий підтекст. Ці фільми вчать мислити ширше та розвивати візуалізацію на вищому рівні.

Всі на вулицю

2013, США

Знаменитый режисер і фотографШерлі Данн повертає свій об’єктив на піонерів і майстрів вуличної фотографії в Нью-Йорку. Цей документальний фільм розповідає про те, як працюють знамениті нью-йоркські вуличні фотографи.

 Everybody-Street-770x507

vse-na-ulitsu-_everybody-street_1


Ай Вейвей: Ніколи не вибачайся

2012, США

Ай Вейвей — найвідоміший сучасний китайський художник, «пекінський Енді Уорхол» і хуліган, який створив собі ім’я і репутацію не тільки виставками в Tate Modern, алеі відкритим протидією китайським властям.hqdefault

 Ця картина  проникнена реалізмом, вона вчить показувати життя таким, яким воно є насправді, в тих умовах,  в яких знаходиться фотограф тут і зараз.

Vogue: Очима редактора

2012, США

У 2012 році журналу Vogue виповнилося 120 років.  Нинішній головний редактор Анна Вінтур, чия кар’єра була побудована на подальші перспективи, вирішила, що ювілей видання можна відзначити, згадуючи найбільших редакторів, коли-небудь працювали в Vogue і змінили культуру жіночого журналу.  Інтерв’ю кожного з редакторів можна буде побачити в цій стрічці.

 

Для фотографа цей  фільм корисний з точки зору фешн-індустрії, великою кількістю образів та трендами в історії моди та фотографії. Цікаві креативні фотосюжети, ідея та візуалізація.

vogue5

vogue-06

 

Білл Каннінгем.  Нью Йорк

2008, США

12746260-7-650-14c162ae40-1484579747

Тонкий і смішний документальний портрет 80-річного Білла Каннінгема, улюбленого The New York Times фотографа моди, який славиться на весь світ своїй щотижневій колонкою «На вулиці».

Хельмут Ньютон: Висока фотографія

1986

Фільм розповідає про німецько-австралійському фотографа і фотохудожника Гельмута Ньютона, який був дуже плідним і широко копійованим, чиї провокаційні еротичні чорно-білі фотографії не сходили зі шпальт і прикрашали обкладинки «Vogue» та інших видань.  Він прагнув втілити в своїй творчості красу людського тіла і досконалість ліній.  Еротизм його робіт балансує часом на межі шокуючих одкровень, але саме вони зробили свого автора світовою знаменитістю.

5 (1)

ХОЧЕШ ОТРИМУВАТИ КОРИСНІ СТАТТІ ПЕРШИМ? – ПІДПИШИСЬ!

[indeed-social-media sm_list=’fb,tw,goo,li,email,evernote,vk’ sm_template=’ism_template_5′ sm_list_align=’horizontal’ sm_display_counts=’true’ sm_display_full_name=’true’ box_align=’center’ ]

pimgpsh_fullsize_distr

Слідкуйте за нами

[instagram-feed num=18 cols=3 width=250 widthunit=px]

Chik!