Про фотографію можна говорити безкінечно, вона захоплює та вражає, інколи відштовхує, однак майже ніколи не залишає байдужим: все ж, емоції залишаються та змушують по новому дивитися на світ.
БЛОК 1. ДИВИМОСЬ ТА ВЧИМОСЬ
Документальне кіно як хрестоматія, розповідає ази, налаштовує на практичні ідеї та є гарним каталізатором “ЙТИ І ЗНІМАТИ”. Ми підготували для вас добірку навчально-пізнавальних фільмів про фотографію – від історії виникнення до сучасних культових фотографій, які бачили всі, однак ніхто не знає як вони стали культовими … цікаво? тоді дивіться!
Це серіал з шести частин. Ви дізнаєтесь як виникла фотографія, що змушувало її розвиватись, хто з видатних митців та які ключові моменти перевернули епохальний розвиток фотографії.
Ntional Geographic: Фотографи.
Два документальних фільми про все. Репортаж, портрет, анімалистика і пейзаж. Це варто побачити!
Найдивовижніші фотографії National Geographic
Цикл документальних фільмів, які розповідають про роботу професійних фоторепортерів. Кожен фільм присвячений тому чи іншому майстру художнього кадру, які практично зробили фотографію сенсом їхнього життя. Вони працюють у складних умовах і намагаються донести до читачів красу різних куточків нашої планети. Це своєрідна хрестоматія travel фотографу та фоторепортеру. Після переглянутого ви одразу зможете визначитись: чи хочете ви обрати саме цей жанр фотографії?
БЛОК 2. НАДИХАЄМО СЕБЕ ТА ВМИКАЄМО ОПТИЧНУ ІЛЮЗІЮ
Отримати натхнення та побачити трохи романтики в житті фотографа, можна, переглянувши ряд художніх фільмів. Художні стрічки побудовані так, що з кожного перегляду можна винести певний урок для себе та цінні поради на майбутнє, а головне сформулювати свій світогляд майбутнього саморозвитку.
Ми вирішили виділити 5 найважливіших уроків для фотографа – при чому як для початківця так і для професійних людей цього кола, адже процес вдосконалення не має меж, чи не так? Отож дивіться та отримайте гарний досвід та пройдіть справжню школу фотографії.
Урок 1 «Ти божевільний! Ти бачиш мистецтво там, де його немає», — говорить героєві фільму його дівчина. Якщо вам коли-небудь скажуть подібне — радійте, адже вміння знайти і показати красу в повсякденності — це, мабуть, талант.
США, 1998 рік, режисер Джон Уотерс
Урок 2 Розгледіти красу можна навіть там, де інші бачать лише потворність.
«Хутро. Уявний портрет Діани Арбус»
США, 2006 рік, режисер Стівен Шейнберг.
Стрічка знята в дуже змішаному жанрі, в якому уважний глядач побачить елементи драми, мелодрами, детективи і біографії. Ця картина здивувала і вразила багатьох любителів кіно. Дівчина була сильно заінтригована своїм сусідом і вирішує відвідати його з фотоапаратом в руках. Саме з цього моменту її життя кардинально змінюється, її найпотаємніші бажання пробуджуються, а сама вона стає видатним художником
Урок 3: спалах фотоапарата здатен освітити навіть найпохмуріше життя. Здолала хандра чи засмоктала рутина — згадайте історію Марії Ларсон, візьміть фотоапарат і вперед.
Швеція – Данія – Норвегія – Фінляндія -Німеччина, 2008 рік, режисер Ян Труель.
Одного разу в «темне царство» жінки пробивається яскравий промінь світла: Марія виграє в благодійній лотереї дивовижний на ті часи фотографічний апарат і відкриває в собі талант фотографа. Але на жаль, здобутещастя виявляється зовсім не до душі її чоловікові. Сюжетна лінія «він, вона і фотоапарат»
Урок 4 «Неважливо, якої фірми твій фотоапарат, якщо він в руках професіонала». Цю фразу з фільму підтверджує і історія Бейлі.
Великобританія, 2012 рік, режисер Джон МакКей.
У 1962 році талановитий молодий фотограф Девід Бейлі взяв в якості моделі юну Джин Шріптон. Їх співпраця переросла в близькість, а з’явилася в результаті їхніх стосунків серія знімків викликала справжній переворот в світі, ще не бачив міні-спідниць і не чула The Beatles.
Урок 5 Наскільки б ви не були захоплені фотозйомкою, не забувайте, що фотографія – це світ ілюзії, а не об’єктивна реальність.
Великобританія – Італія – США, 1966 рік, режисер Мікеланджело Антоніоні.
Ця картина-притча, в основу якої ліг розповідь Хуліо Кортасара «Слина диявола», знята майже півстоліття тому, але до цього дня залишається одним з найбільш знакових фільмів про фотографії.
Вважається, що прототипом головного героя виступив відомийфотограф 1960-х Девід Бейлі.
ХОЧЕШ ОТРИМУВАТИ КОРИСНІ СТАТТІ ПЕРШИМ? – ПІДПИШИСЬ!
БЛОК 3. ФОРМУЄМО ВІЗУАЛЬНЕ БАЧЕННЯ
Художніх фільмівпро фотографів знято чимало. Цікаво, що сценарії до них пишуть люди ніколи не працювали фотографами. Сила уяви дозволяє втілитися в тих, хто мислить фотографічними зображеннями.
Країна: Норвегія, Ірландія, Швеція
Фільм про складний вибір журналіста в ситуації, коли треба рятувати або спостерігати. Про сенс професії фотожурналіста.
1992, США
Нью-Йорк, 40-е роки. Життя фотографа Леона Бернштейна повністю підпорядкована його роботі. Він — професіонал «номер один» і не даремно носить прізвисько «Великий Бернзіні». Нишпорка Леон завжди і скрізь перший.
Це один з кращих фільмів про професії фоторепортера. Прототипом головного героя став знаменитий американський фотограф Віджі.
1986 році. Номінації на премію «Оскар».
Американський журналіст Річард Бойл спеціалізується на матеріалах з «гарячих точок». Явна перевага картини – яскравий реалізм, енергія яка передається глядачеві правдою життя. Сприйняття навколишнього світу очима головного героя – цинічного журналіста, який встиг побувати і у В’єтнамі і в Камбоджі. Переживання і перипетії долі героїв передані скупо і без зайвих емоцій. Примітний епізод, в якому сестра Кеті під дулом гвинтівки, яка не видавши ні звуку, тільки хреститься – готуючись через секунду прийняти смерть.
2008, США
Фінн – знаменитий фотограф. Його роботи прикрашають кращі галереї і обкладинки журналів по всьому світу. Життя б’є ключем, він – справжня зірка арт-сцени. Але в серці живе трагічна порожнеча. Одного разу він приїжджає в Палермо, де знайомиться з прекрасною і загадковою художницею Флавией і зустрічає свою любов. Але раптово з ним починає відбуватися щось незрозуміле, оживають древні фрески, мистецтво зливається з реальністю. Фінн немов занурюється на саме дно пекла …
1997, США
“Фотоапарат може побачити таке, чого людина сама про себе не знає”. Можливо, камера в цьому чарівному фільмі дозволить глядачеві побачити таке, що ми не помічаємо в повсякденному житті. Знята картина дуже красиво. Закриєш очі – і бачиш сиві від інею камені і траву, застигле море … Фільм поставлений знаменитим британським актором Aлан Рікменом за п’єсою сценариста Шармена Макдоналда.
2000, США
Екранізація п’єси Айри Льюїс, що досліджує непрості відносини двох друзів, письменника і фотографа. Знято майже виключно у вигляді бесіди віч-на-віч між двома головними персонажами, він веде хронологію дружби, любові, втрат, і гумору повсякденному житті. Історія про драматичні відносинах двох друзів-невдах, письменника і фотографа. Їх внутрішня нереалізованість, хиткі надії на успіх, комплекси і спогади пропущені через жовчні і дотепні діалоги, які не залишають в результаті каменя на камені від їх дружніх симпатій …
БЛОК 4. ЯК СФОРМУВАТИ ФІЛОСОФІЮ ЕСТЕТИЧНОГО БАЧЕННЯ?
Коли вже маєш певну школу за плечима, але є прагнення йти далі та отримати щось безцінне та корисне, вищий пілотаж, так би мовити, ми пропонуємо ряд унікальних стрічок, які в своїх сюжетах мають глибокий підтекст. Ці фільми вчать мислити ширше та розвивати візуалізацію на вищому рівні.
2013, США
Знаменитый режисер і фотографШерлі Данн повертає свій об’єктив на піонерів і майстрів вуличної фотографії в Нью-Йорку. Цей документальний фільм розповідає про те, як працюють знамениті нью-йоркські вуличні фотографи.
Ай Вейвей: Ніколи не вибачайся
2012, США
Ай Вейвей — найвідоміший сучасний китайський художник, «пекінський Енді Уорхол» і хуліган, який створив собі ім’я і репутацію не тільки виставками в Tate Modern, алеі відкритим протидією китайським властям.
Ця картина проникнена реалізмом, вона вчить показувати життя таким, яким воно є насправді, в тих умовах, в яких знаходиться фотограф тут і зараз.
2012, США
У 2012 році журналу Vogue виповнилося 120 років. Нинішній головний редактор Анна Вінтур, чия кар’єра була побудована на подальші перспективи, вирішила, що ювілей видання можна відзначити, згадуючи найбільших редакторів, коли-небудь працювали в Vogue і змінили культуру жіночого журналу. Інтерв’ю кожного з редакторів можна буде побачити в цій стрічці.
Для фотографа цей фільм корисний з точки зору фешн-індустрії, великою кількістю образів та трендами в історії моди та фотографії. Цікаві креативні фотосюжети, ідея та візуалізація.
2008, США
Тонкий і смішний документальний портрет 80-річного Білла Каннінгема, улюбленого The New York Times фотографа моди, який славиться на весь світ своїй щотижневій колонкою «На вулиці».
Хельмут Ньютон: Висока фотографія
1986
Фільм розповідає про німецько-австралійському фотографа і фотохудожника Гельмута Ньютона, який був дуже плідним і широко копійованим, чиї провокаційні еротичні чорно-білі фотографії не сходили зі шпальт і прикрашали обкладинки «Vogue» та інших видань. Він прагнув втілити в своїй творчості красу людського тіла і досконалість ліній. Еротизм його робіт балансує часом на межі шокуючих одкровень, але саме вони зробили свого автора світовою знаменитістю.