fbpx

Всі ми живемо в епоху безперервних клацань затворів цифрових фотоапаратів. Сприймати це можна і як перевагу, так і недолік для вас як фотографа. З одного боку, ваше навчання буде швидше, простіше і, безумовно, набагато дешевше. З іншого боку, багато хто має тенденцію знімати, не сильно хвилюючись про технічні і художні моменти, а лише покладатися на вдалий кадр.

Зупиніть власне безладне клацання і підійдіть до справи з розумом! Перш ніж натиснути кнопку спуску затвора, запитайте себе: «Що я хочу передати? Яку історію сказати? ». Є багато способів, щоб висловити своє творче бачення, і всі вони починаються з рішень, прийнятих, перш ніж зафіксувати кадр. Далі наведено кілька простих кроків, які допоможуть підсилити вашу роботу, незалежно від того, яку камеру або об’єктив ви використовуєте.

1. Світло

Грайте з контрастом світла і тіней. Будьте в курсі якості світла навколо вас (жорсткий або м’який) і його вплив на об’єкти, будівлі, людей. Чим краще ви навчитеся аналізувати якість і кількість світла навколишнього місця зйомки, тим краще ви змусите працювати його на себе, незалежно від часу доби.

1

2. Дотримуйтеся основних правил композиції

Використовуйте точку фокусування і глибину різкості.

Це найочевидніший спосіб привернути увагу глядача. Наведіть фокус об’єктива на ключовому об’єкті сцени, не забуваючи при цьому стежити за параметрами глибини різкості.

2

Провідні лінії.

Цей прийом часто ігнорується, хоча використання ліній являє собою досить потужний інструмент композиції.

3

Правило третин.

Позиціонування об’єкту зйомки в кадрі – наріжний камінь у роботі фотографа. Знайоме багатьом Правило третин – ваш головний помічник для поліпшення композиції і балансу зображення в багатьох і багатьох ситуаціях. Однак це лише правило а не догма, і порушувати його можна і навіть потрібно.

4

Використання кольору.

Так само, як використання точки фокусування для залучення уваги, грамотне використання кольору є ще одним композиційним інструментом. Колір притягує, і навіть відволікає погляд. Тому іноді кольорове зображення переводять в чорно-білі саме для того, щоб видалити відволікаючі барвисті елементи і посилити глибину подачі самого образу.

5

Негативний простір.

Вдумливе використання негативного простору допоможе вам робити вельми і вельми цікаві акценти.

6

Шаблони.

Використовуйте повторювані деталі та візерунки, це привертає увагу і робить знімок більш динамічним.

7

3. Бачити головне і відсікати зайве

Вчіться робити зображення, залишивши всі непотрібні елементи за межами кадру. Нехай на перший погляд він буде здаватися простим, але його внутрішня ємність від цього тільки зросте.

8

4. Заповнюйте кадр

Об’єкти, навіть самі звичайні, виглядають цікавіше, якщо повністю заповнюють собою кадр. Ви думаєте, що ви досить близько? Ще ближче!

9

5. Примусьте ваш кадр працювати

Не зациклюйтеся на шаблонних уявленнях про фотографію. Пробуйте робити знімки з різних точок, а не тільки з рівня ваших очей. Не бійтеся нахиляти, опускати і піднімати камеру для більш динамічних зображень.

10

6. Слідкуйте за фоном

Візьміть в звичку перевіряти краю вашого майбутнього кадру і пробігати очима по фону, займає це всього пару секунд, зате сам результат просто неоціненний. Бути максимально уважними до всіх деталей дуже складно, але майже завжди можна зробити кілька кроків вліво або вправо, тим самим відразу ж усуваючи якісь огріхи ..

11

Отже, наступного разу, коли ви підете на зйомку, спробуйте трохи сповільнитися і не поспішати, продумуйте що і як ви хочете передати вашими фотографіями. Як тільки ці прості правила стануть вашою другою натурою – знайте ви навчилися бачити фотографічно!

Удачі!

© Автор оригінальної статті Valerie Jardin

[indeed-social-media sm_list=’fb,vk,tw,goo,email’ sm_template=’ism_template_5′ sm_list_align=’horizontal’ sm_display_counts=’true’ sm_display_full_name=’true’ box_align=’center’ ]

pimgpsh_fullsize_distr

Слідкуйте за нами

[instagram-feed num=18 cols=3 width=250 widthunit=px]

Chik!