fbpx

  Неможливо бути професіоналом своєї справи не маючи настільні книги. Існує безліч літератури на тематику фотографії як мистецтва, однак серед них є кілька книг, котрі повинні бути прочитані кожним, хто мріє стати справжнім фотографом. Наш викладач Тарас Бичко підібрав для Вас  п’ять найактуальніших та найкращих книг, які допоможуть Вам відчути суть фотографії –  її структуру та зміст.

1. «Camera lucida. «Комментарий к фотографии»» Ролан Барт / “Camera lucida. Коментар до фотографії” Ролана Барта – одне з перших фундаментальних досліджень природи фотографії . Інтерес до фотографії, яка випадково потрапила в його руки 1870 р, викликала в нього бажання дізнатися, завдяки якій суттєвій ознаці одна, єдина, фотографія виділяється із усієї сукупності зображень. Поставивши собі завдання класифікувати, систематизувати фотографії, філософ вибудовує власну феноменологію, вводячи поняття Studium і Punctum. Studium позначає культурну, мовну та політичну інтерпретації фотографії, Punctum – суто особистий емоційний смисл, що дозволяє встановити прямий зв’язок із фотозображенням.

Тут Ви можете читати цю книгу онлайн      http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Culture/camera/

497164

2.« Фотографія як … » Олександр Лапін / «Фотография как…» Александр Лапин

lapin

Книга присвячена теорії репортажної фотографії. Насамперед проблемі фотографічної композиції, вірніше – ролі композиції у творчості фотографа. У зв’язку з цим в книзі порушені питання психології зорового сприйняття, в тому числі руху ока при сприйнятті плоского зображення. Розглядаються специфіка фотографії, відносини документальної і художньої фотографії, побудова мови зображення. Пропонується класифікація видів репортажної фотографії, а також принципи оцінки та аналізу фоторобіт. Книга адресована тим хто вивчає фотографію: журналістам, психологам, мистецтвознавцям, дизайнерам і більдредактора, а також підготовленим фотолюбителям і творчим фотографам – всім, хто любить фотографічне мистецтво.

Читаємо за ссилкою http://www.newsman.tsu.ru/wp-content/uploads/library/photojourn/photohow.pdf

 

3.«Фотографія і її призначення» Джон Берджер / «Фотография и ее предназначения» Джон Берджер

content_01

До книги британського письменника і арт-критика Джона Берджера, увійшли есе різних років, присвячені фотографії, принципам функціонування системи післявоєнного мистецтва, а також деяких важливих фігур культури ХХ століття, від Маяковського до Ле Корбюзьє.

54c4942680690fec992c3052e9e08684_a57eb9f6aa2769f30511a5230292df35

Тексти, в основному написані в 1960-х роках, містять як реакції на події того часу (смерть Че Гевари, вихід книги Сьюзен Сонтаг “Про фотографію”), так і більш універсальні роботи з теорії та історії мистецтва ( “Момент кубізму”, ” історична функція музею “), які ще й досі не втратили своєї актуальності. Завантажити  цю книгу можна за силкою у будь-якому зручному для Вас форматі. http://nemaloknig.info/book-290845.html#blockedbook

4.«Дивимося на чужі страждання» Сьюзен Сонтаг / «Смотрим на чужие страдания» Сьюзен Сонтаг «Дивимося на чужі страждання» (2003) – остання з опублікованих за життя книг Сьюзен Сонтаг. У ній критик звертається до своєї гучної роботи «Про фотографію» (1977), дописуючи, майже тридцять років по тому, свого роду післямова до роздумів про природу фотографічного зображення. На цей раз в центрі уваги – військова фотографія, документальні та постановочні знімки чужих страждань, їх зміст і призначення.

Сьюзен-Сонтаг-«Смотрим-на-чужие-страдания»

Прочитати книгу  можна тут: http://www.rulit.me/books/smotrim-na-chuzhie-stradaniya-read-376766-1.html

5.«Сучасна фотографія в деталях» Джекі Хіггінс / «Современная фотография в деталях» Джеки Хиггинс

higgins

Навіщо робити автопортрет і закривати власне обличчя лампочкою? Або спеціально робити розмиту фотографію? А навіщо фотографувати стелю? У книзі Сучасна фотографія в деталях Джекі Хіггінс встає на захист сучасної фотографії. Відібравши 100 зображень – з особливим акцентом на роботах останніх 20 років – вона детально вивчає все, що спонукало автора на створення конкретного творіння і розбирає техніку його виконання. Так вона виносить на поверхню прихований сенс і майстерність робіт, які спочатку були відбраковані через відсутність фокусу, перетримки або невдалої композиції.

2671388305

Прочитавши цю книгу, Ви дізнаєтеся, як фотографії можуть стерти кордони між фантазією і реальністю і як вони зупиняють час. І, найголовніше, Ви зрозумієте, що кожна фотографія – це щось набагато більше, ніж просто натиснути кнопку затвору.

Купити дану книгу можна на сайті http://www.yakaboo.ua/sovremennaja-fotografija-v-detaljah.html#.V4344PmLTIU.

Сподіваємось дана добірка книг буде Вам до душі! Читайте та діліться своїми враженнями від прочитаного.

 

[indeed-social-media sm_list=’fb,vk,tw,goo,email’ sm_template=’ism_template_5′ sm_list_align=’horizontal’ sm_display_counts=’true’ sm_display_full_name=’true’ box_align=’center’ ]

pimgpsh_fullsize_distr

Слідкуйте за нами

[instagram-feed num=18 cols=3 width=250 widthunit=px]

Chik!